Przydatne linki - C++

Dla uczniów zainteresowanych rozwojem w programowaniu przygotowaliśmy kilka ciekawych stron wprowadzających w podstawy programowania w języku C++.

Serwis programistyczny C++0x

C++ Fraktal

Podstawy języka C++

Kurs wstępu do programowania

XXVII Olimpiada informatyczna

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXVII edycji Olimpiady Informatycznej! Zawody I stopnia rozpoczynają się 21 października i trwają do 18 listopada 2019.

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z materiałami treningowymi i archiwalnymi zadaniami dostępnymi w serwisach Szkopuł i MAIN2.

Pix Programming Challenge

Poszukujemy chętnych gotowych podjąć wyzwanie programistyczne i dołączyć do konkursu, który polega na zdalnym rozwiązywaniu zadań w języku Python. Na stronie projektu można dokonać samodzielnej rejestracji a potem dołączyć do klasy stworzonej dla uczniów naszej szkoły.

Więcej szczegółów na terenie szkoły udziela mgr Michał Bednarek.

Jak oswoić algorytmy?

Uczniom, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat programowania i pracy w branży IT polecamy blog o programowaniu "Wake Up and Code". Szczególnie początkujących zainteresować może wpis zatytułowany "Jak oswoić algorytmy". Miłej lektury.

Algorytmy

W procesie programowania kluczową rolę odgrywają algorytmy. Każdy program komputerowy jest w zasadzie efektem zastosowania jakiegoś algorytmu. W brew pozorom algorytmy straszne nie są i warto poświęcić chwilę aby zrozumieć czym są algorytmy i jakie mają zastosowanie.

Witajcie

Dla zainteresowanych programowaniem stworzyliśmy dział w którym będziecie mogli przeglądać przydatne informacje na temat programowania, ciekawe linki i propozycje zadań.