Polecamy w wolnym czasie.

Jeżeli szukacie rzetelnej i obszernej wiedzy "z pierwszej ręki" to serdecznie polecamy do nauki następujące wydawnictwa:

Stephen Prata - Język C++. Szkoła programowania

Jerzy Grębosz - Opus Magnum C++ 11 Programowanie w języku C++

Bjarne Stroustup - Język C++. Kompendium wiedzy

Programista po godzinach

Jeżeli po godzinach lubisz programować na RaspberryPi lu Arduino lub interesujesz się elektroniką to koniecznie odwiedź hackster.io. To baza projektów, gotowych rozwiązań i tutoriali dzięki którym stworzysz niepowtarzalne i zaskakujące instalacje. Strona zawiera bazę przykładów udokumentowanych zdjęciami, filmami i schematami.

Proste tutoriale

Zastanawiasz się czasem gdzie szukać informacji gdy ciągle nie możesz pojąć podstaw?Jeżeli dobrze czujesz się w języku angielskim to w przystępny sposób wytłumaczy Ci je w3schools.com.  Na tej stronie możesz zdobyć podstawową wiedzę na temat języka C++. Warto jednak zaznaczyć, że bez względu na źródła w sieci z których korzystasz w dalszej nauce niezbędna będzie oficjalna dokumentacja.

Kolędy w C++

W języku C++ możemy w łatwy sposób wydawać dźwięki z głośnika w systemie Windows. Do tego celu wystarczy tylko biblioteka windows.h Po dołączeniu biblioteki możemy użyć funkcji Beep, która pozwala wywoływać dźwięki o zadanym parametrze. Parametry podane są w nawiasie np. (440, 1000) gdzie 440 oznacza częstotliwość dźwięku a 1000 długość trwania dźwięku w milisekundach. Prostą tabelę częstotliwości dźwięków znajdziesz TUTAJ

Przydatne linki - C++

Dla uczniów zainteresowanych rozwojem w programowaniu przygotowaliśmy kilka ciekawych stron wprowadzających w podstawy programowania w języku C++.

Serwis programistyczny C++0x

C++ Fraktal

Podstawy języka C++

Kurs wstępu do programowania

XXVII Olimpiada informatyczna

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXVII edycji Olimpiady Informatycznej! Zawody I stopnia rozpoczynają się 21 października i trwają do 18 listopada 2019.

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z materiałami treningowymi i archiwalnymi zadaniami dostępnymi w serwisach Szkopuł i MAIN2.