Półmetek MAF

Jesteśmy już na półmetku tegorocznej odsłony Młodzieżowej Akademii Filmowej. W tym roku bierze w niej udział 38 uczniów naszej szkoły. To nie tylko uczestnictwo w projekcji wartościowego filmu, ale i wysłuchanie wykładu psychologa, czy filmoznawcy na temat związany z filmem.

Wszystko to ma na celu przedstawienie nam kina jako współczesnego środka artystycznej ekspresji, obudzenie w nas miłości do sztuki filmowej, pokazanie jej różnych obliczy oraz tłumaczenie jej zawiłości.

Za nami wyjścia na filmy "Najlepszy" (temat: Porażki i jak sobie z nimi radzić), "Popiół i diament" (temat: Andrzej Wajda i Szkoła Polska, czyli co polskie kino dało światu), "Score - muzyka filmowa" (temat: "Różne oblicza muzyki filmowej").

Przed nami zaś, dnia 09.01.2019 film "Czwarta władza" (temat: "Wyjątkowość USA"), 12.02.2019 "Człowiek, który zabił Don Kichota" (temat: " Don Kichot Cervantesa najważniejszą powieścią w historii literatury?"), oraz 4.03.2019 "Zimna Wojna" (temat: "Zdjęcia w filmie i sukcesy polskich operatorów").

Do zobaczenia podczas kolejnego wyjścia!