Konkurs "Bezpieczna Jazda"

Zapraszamy uczniów posiadających prawo jazdy do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu doskonalenia techniki jazdy.

Pierwsze szkolenie, zrealizowane w ramach programu Mistrzowie w drodze, odbyło się 26. sierpnia 2021 r. na Autodromie w Pszczółkach, razem z grupą doświadczonych instruktorów techniki jazdy szkolił sam Mistrz Kajetan Kajetanowicz, który podczas całego szkolenia udzielał jego uczestnikom cennych wskazówek.

Uczestnicy rozpoczęli szkolenie od podstawowych, ale jakże istotnych zagadnień, tj. pozycja za kierownicą, przygotowanie do jazdy, martwe pola w pojeździe, ćwiczenie efektywnej pracy rąk na kole kierownicy przy pokonywaniu kolejnych slalomów, poznawanie granic możliwości pojazdu i kierowcy na płycie poślizgowej, było także hamowanie awaryjne na prostej i na łuku, porównanie drogi hamowania przy różnych prędkościach a także ćwiczenia z użyciem refleksomierza, symulatorów dachowania i zderzeń. Jak mówi jeden z uczestników „(…) wrażenia niesamowite. Uważam, że coś takiego powinno być obowiązkowe po kursie, bo nie każdy ma świadomość, jak samochód zachowuje się na drodze. Osobiście mi to (szkolenie) dało bardzo dużo."

Zainteresowani podnoszeniem swoich umiejętności, a tym samym podnoszeniem bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego mają szansę na udział w kolejnych szkoleniach. Wystarczy uczestniczyć w konkursie „Ruszaj po nagrody", który trwa do 20 września 2021 r., a jego szczegóły można znaleźć na stronie www.brd.org.pl/mistrzowie-w-drodze. Zadaniem uczestników jest przygotowanie materiału promującego bezpieczną jazdę w postaci memu, plakatu, filmu, zdjęcia czy scenariusza reklamy społecznej. Na zwycięzców konkursu poza udziałem w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy czeka atrakcyjny zestaw akcesoriów samochodowych i bon paliwowy o wartości 500 zł.