Zróbmy sobie eko-święta!

„Strych na Ducha" proponuje: Zróbmy sobie eko-święta! Ponadto ogłaszamy KONKURS na "Bożonarodzeniowy EKO-STROIK"
Święta w stylu eko mają za zadanie, oprócz tradycyjnej roli, zwrócić uwagę na konieczność ograniczenia konsumpcyjnego stylu życia a tym samym zminimalizownia odpadów, w tym plastiku.


Wpiszmy się w modny i niezbędny dla natury trend ochrony środowiska. Proponujemy, aby w tym roku do strojenia naszej szkoły i naszych domów wykorzystać ozdoby wykonane samodzielnie z naturalnych materiałów: suchych liści, gałęzi, sznurka, suszonych owoców, filcu, lnu, papieru-starych książek, gazet, tektury. Prosimy, aby klasy pierwsze, drugie i trzecie wykonały jedną ozdobę choinkową z wyżej wymienionych materiałów w kolorze brązowym, czarnym, białym, kremowym, zielonym-kolor mchu. Ozdoby proszę dostarczyć do dnia 1 grudnia do p. Ewy Wojtygi, p. Moniki Obyrtacz-Kustry, p. Magdaleny Pawłowskiej.


KONKURS "Bożonarodzeniowy EKO-STROIK"
Ocenie podlegać będzie: 1. Oryginalność i staranność 2. Samodzielne wykonanie 3. Zastosowanie naturalnych materiałów.
Mówimy NIE dla plastiku, brokatu, folii i sztucznego śniegu. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody. Prace konkursowe należy dostarczyć do dn. 20 grudnia. Prace nie wracają do autorów, będą przekazane instytucjom współpracującym z naszą szkołą.
BĄDŹMY DOBRZY W TE ŚWIĘTA DLA SIEBIE I NASZEJ PLANETY.
Przenieśmy ideę eko-świąt do naszych domów!
1. Dajmy drugie życie ozdobom, które już posiadamy.
2. Nie kupujmy nowych, sztucznych choinek i nie wycinajmy drzewek.
3. Wykorzystujmy gałęzie jodeł i świerków.
4. Kupujmy rozsądnie produkty spożywcze i prezenty.
5. Pozostałą żywność zakonserwujmy lub podzielmy się nią z potrzebującymi.
6. Pamiętajmy o zasadzie MNIEJ PLASTIKU i NIE WYRZUCAJ- ZERO WASTE.