Fryzura wzorowana na modzie lat 50 - konkurs

Konkurs fryzjerski w połączeniu z fotografią: Kufer wspomnień „Fryzura wzorowana na modzie lat 50” Kiedy patrzymy na stare fotografie, często naszą uwagę przyciągają stroje, fryzury, styl, moda. 

Ubiór zawsze jest odbiciem czasów, aktualnej sytuacji politycznej, kulturalnej i społecznej. Lata pięćdziesiąte w modzie inspirują do dziś. Nasza szkoła powstała w 1950 roku- co było wtedy modne na świecie i w Polsce? Lata pięćdziesiąte to dekada słynąca z hołdowania kobiecości. Okres prosperity i ożywienie branży modowej pozwoliły kobietom na nowo cieszyć się trendami podkreślającymi ich wdzięki. Podejście do stylizacji włosów nie różniło w tym względzie od przyjętych w modzie standardów.

Gwiazdy filmowe lat 50-tych Kiedy mowa o lokach w stylu lat 50., tylko jedna postać przychodzi na myśl: Marilyn Monroe. Jej legendarna fryzura była symbolem dekady i zmysłowej kobiecości. Ze świata Hollywoodu szybko rozprzestrzeniła się na ulice amerykańskich miast. Wykonywana na włosach o długości do ramion, wcale nie była trudna. Dziś zamiast wałków użyj lokówki, skręcone włosy zabezpiecz wsuwkami do momentu ich ostygnięcia. Następnie rozczesz je szczotką, a grzywkę wystylizuj w duży lok, ułożony na boku. Całość warto utrwalić lakierem do włosów. Jeżeli Twoje włosy mają odcień jasnego blondu, stylizacja jeszcze lepiej będzie oddawała urok tej najpopularniejszej fryzury lat 50. Eleganckie uczesanie o mocno uniesionych u nasady włosach uchodzi za symbol lat 50. Każda kobieta o nim marzyła! Przypuszcza się, że stworzył go słynny wśród celebrytów fryzjer, Raymond Bessone. Popularność fryzury w stylu bouffant nie zakończyła się wraz z nastaniem nowej dekady. Kontynuatorką trendu była Jackie Kennedy, dla której charakterystyczna, pełna objętości fryzura bob stała się znakiem rozpoznawczym. Włosy na czubku głowy były tapirowane, następnie na nie zaczesana była partia włosów znad czoła. Pasma przylegające do twarzy wywijane były zazwyczaj na zewnątrz. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. 

Regulamin

Regulamin konkursu fryzjerskiego w połączeniu z fotografią. “ Kufer wspomnień” fryzura wzorowana na modzie lat 50 . Organizatorzy: Zespół Szkół nr 4 Małgorzata Kosińska- Plata Jolanta Majoch Cele konkursu: - Kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez prace artystyczne, - Kreowanie własnej wizji mody fryzjerskiej, - Rozwijanie kreatywności zawodowej wśród młodzieży - Doskonalenie umiejętności praktycznych uczniów Postanowienia ogólne: Dopuszczalna jest dowolność pomysłów włącznie z inspirowaniem się fryzurami gwiazd filmowych lat 50. Zachęcamy do stosowania innowacyjnych rozwiązań, oraz korzystania z nietypowych ozdób w przygotowywaniu stylizacji. Zawodnicy typują zdjęcie fryzury z lat 50, następnie wykonują wybraną fryzurę oraz makijaż na żywym organizmie , w kolejnym kroku wykonują zdjęcie modelki lub modela które dołączają do wybranego przez uczestnika zdjęcia i wysyłają na niżej wymieniony adres e-mail. Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany dla uczniów Zespołu Szkół nr 4. Tematyka prac artystycznych dotyczy stylizacji własnego wizerunku poprzez fryzurę. Motywem przewodnim konkursu jest ,,Fryzura wzorowana na modzie lat 50’’ Pomoce do wykonania prac : - zdjęcia fryzur lat 50 - dopinki (nie powinny przekraczać 30% objętości fryzury), ozdoby fryzjerskie, makijaż modelki/a powinien składać się na ogólną stylizacje - techniką prac: dowolna, na żywym organizmie - format zdjęcia nie mniejszy niż 13 x 18. Nie przyjmujemy prac zbiorowych. Prace zostaną zaprezentowane podczas zabawy andrzejkowej, która odbędzie się 21 listopada 2023 roku. Ocenie podlegać będą: - Zgodność fryzury z tematem, zdjęciem wybranym przez uczestnika - Estetyka wykonania - Pomysł i kreatywność - Pomysłowość fryzury pod względem kompozycyjnym Każda praca powinna zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek, klasa. Termin i miejsce oddania prac: do 17 listopada 2023 roku, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Prace zostaną zaprezentowane podczas zabawy andrzejkowej, która odbędzie się 21 listopada 2023 roku. W skład jury wchodzą uczniowie klas o profilu fryzjerskim i nauczyciele ZS4. Przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną ufundowane przez: Zespół Szkół nr 4 w Nowym Sączu.